Prisijunk prie mūsų!

Utrių kalnas

11896883 10206407113168302 641757440 n

Ketvirtadienis, 21 gruodžio 2023 12:19

Bendruomenės sutelktumas stiprina veiklas

Metų pabaiga - gera proga įvertinti ir apžvelgti nuveiktus darbus. Lapių bendruomenės centras šiemet suorganizavo nemažai renginių, švenčių, įgyvendino keletą bendruomenei reikšmingų projektų.
Džiaugiamės, kad žingsnis po žingsnio mums pavyksta plėtoti vystomą socialinį verslą ant Utrių kalno. Nors bendruomenės verslumo auginimas yra nemenkas iššūkis ir atsakomybė, augti ir mokytis padeda iš projektinių veiklų pritraukiamas finansavimas.
Parašius projektą, šiemet mums pavyko gauti 2 700 eurų projektui “Bendruomenės sutelktumas, vykdant socialinį verslą ant Utrių kalno” vykdymui. Finansavimą, administruojant Klaipėdos rajono savivaldybei, gavome iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ bandomojo modelio įgyvendinimo projektą.
Gavome tik dalinį finansavimą suplanuotoms veikloms, projektą pradėjome vykdyti rugsėjo mėnesį, todėl ne visas veiklas spėjome išplėtoti. Tačiau džiaugiamės, kad galėjome įsigyti reikalingas priemones ir įrangą Utrių kalno kavinės veiklai pradėti ir vystyti. Bendruomenė šiemet iš verslo perėmė kavinę, ją įsiruošė. Įsigijome konvekcinę krosnelę, didesnės talpos virdulį, maisto termosą. Bendruomenės savanoriai paruošė, sutvarkė ir papuošė kavinukę gimtadienių šventimui. Į erdvę šalia kavinės atvežėme akmenukų bei sutvarkėme aplinką. Savanoriai pasodino gėles, nušienavo teritoriją. Suorganizavome šeimų šventę, kartu su partneriais iš Veiviržėnų, kurie pristatė čirvinių blynų edukaciją bei Vėžaičių kultūros centru, kurie įgarsino renginį.
Bendruomenė, įsigijusi reikiamas priemones - lauko krosnelę bei čirvinių blynų vaflinę, lauko pavėsinę, atskiras laužavietes bei skėčius nuo saulės galėjo pasiūlyti įvairesnes paslaugas utrių kalno lankytojams. Prie padangų trasų siūlėme ne tik čiuožinėti, bet ir rengėme įvairias edukacijas bei vaikų gimtadienių šventes. Kadangi pagal projektą gavome mažiau lėšų, nei svajojome, nenusiminėme, susitelkėme ir sandėliuką techninei įrangai pasistatėme savanorių pagalba, reikalingas medžiagas padovanojo rėmėjai.
Atsidariusi padangų trasa, įgyvendinto projekto dėka, pasipildė ir kitomis veiklomis. Viso rajono gyventojus kvietėme švęsti gimtadienius su pramogomis ant kalno bei edukacijomis Trasos veikia ne tik vasarą bet ir žiemą, todėl ir šaltuoju metų laiku galėjome lankytojams pasiūlyti paskanauti karšto maisto bei gėrimų. Įdarbinome du bendruomenės žmones.
Bendruomenės nariai, kurie prisideda savo darbu ir iniciatyvomis prie veiklų, visomis pramogomis ant Utrių kalno gali naudotis nemokamai. Bendras darbas stiprina bendruomenę, o veiklų teikiama nauda skatina bendradarbiavimą. Gautos lėšos padėjo vystyti ir plėtoti socialinį verslą, sutelkė ir stiprino bendruomenę.
Suorganizuota Šeimų šventė, čirvinių blynų kepimo bei muilo gamybos edukacijos. Visos edukacijos lankytojams buvo nemokamos.
Surengėme tris bendruomenės savanorių talkas. Sutvarkėme kavinės patalpas, kiemelį bei pastatėme sandėliuką.
Visą iš socialinio verslo gautą pelną bendruomenė jau keletą metų naudoja bendruomenės narių motyvacijai - bendriems renginiams, pažintinėms ir edukacinėms kelionėms bei Lapių kaimo būtinos infrastruktūros gerinimui. Dalis uždirbtų pinigų, bendruomenės narių bendru sutarimu, kasmet investuojama ir į socialinio verslo plėtrą.
Bendros talkos ir bendrai pasiektas tikslas skatina bendruomenės narių savarankiškumą tenkinant savo poreikius ir įgyvendinant idėjas, bendros patirtys stiprina gyventojų sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, o tai, tikimės, ir ateityje leis toliau sėkmingai vystyti ne tik socialinį verslą, bet ir bendruomeninę veiklą.
Kuriame sportiškų pramogų erdvę šeimoms, Minijos senslėnio kraštovaizdžio draustinyje, taip siekdami reprezentuoti savo kraštą ir Klaipėdos rajoną.
Bendruomenė svajoja dar ne apie vieną gražią iniciatyvą ir turi įdomių idėjų, todėl džiaugiamės, kad projektinės veiklos leidžia tęsti ir vystyti socialinį verslą, patobulinti bendruomenės narių verslumo gebėjimai, o bendri iššūkiai ir kartu pasiekti tikslai lemia bendruomenės stiprėjimą.
Daugiau šioje kategorijoje: « Lapiškiai sveikatinasi kompleksiškai

Draugai

1417677893logo2logoCaptureCapturekvezaiciai

Foto akimirkos