Utrių kalnas

11896883 10206407113168302 641757440 n

Straipsnio rodyklė

Iš Lapių plento išsukus į rajoninį žvyrkelį besidriekiantį vaizdingo Minijos kraštovaizdžio apylinkėmis pirmasis sutinkamas kaimas yra Žvelsėnai. Tai senas gatvinis-rėžinis kaimas, kurio rėžių žymės ir kaimo struktūra yra išlikusi ir šiandien.

Kaimas priskiriamas Lapių seniūnaitijai. Nors šiandien jo teritorinės apibrėžties arealas apima ir atokesnes teritorijas, kuriose esama paskirų vienkieminių sodybų, visgi kaimo branduolys susitelkęs senojoje gatvinėje erdvėje.

Žvelsėnai išsidėstę išskirtinai turiningoje gamtinėje aplinkoje. Čia esama stačios miškingos kalvos rytuose, bei plačios Minijos upės vakaruose. Minijos slėnyje esama raiškių ir vaizdingų senvagių. Žvelsėnai patenka į Minijos senslėnio kraštovaizdžio draustinį. Kaime gyvena 25 žmonės.

Bene žymiausias vietos objektas tiek architektūrinio ansamblio, tiek ir kultūrine prasmėmis – etnografinė Antano Bučio sodyba „Sena troba“. Jauki etnografinė sodyba laukia kaimo išsiilgusiųjų ištisus metus. Vasarą čia galite mėgautis plačiomis pievomis, Minijos upe, žemuogiauti, žvejoti, plaukti baidarėmis, o žiemą nusileisti rogutėmis nuo kalno, čiuožinėti pačiūžomis, sušilti prie židinio, paklausyti plokštelių ar išsikepti duonos.

Sodyba yra Minijos senslėnio kraštovaizdžio draustinyje, senoviniame rėžiniame kaime. Čia saugomos tautinės tradicijos, vertinama senovė, sodyba apdovanota už etnografiškumą, paveldo puoselėjimą. Troba, kurioje siūlome apsilankyti, yra šimtametė, interjeras autentiškas.

Atokiau nuo pagrindinės gatvės, ant kalvos, buvusioje Lyguto sodyboje, kurioje kaimo vaikai mokėsi poterių, įsikūrusi dar viena patraukli kaimo turizmo sodyba „Žvelsynė“. Čia šeimininkauja aktyvus vietos verslininkas ir filantropas Gediminas Juozapaitis.

Žvelgiant nuo pagrindinio Žvelsėnų kelio, ant vaizdingos rytinės kalvos, įsikūrusi trečioji Žvelsėnų kaimo turizmo sodyba „Slėnis“.

Zvelsenu kelias

Draugai

1417677893logo2logoCaptureCapturekvezaiciai

Foto akimirkos