Prisijunk prie mūsų!

Utrių kalnas

11896883 10206407113168302 641757440 n

Lapiai – Vėžaičių seniūnijos kaimas, esantis 8 km į šiaurės rytus nuo Gargždų. Ši gyvenvietė įsikūrė 1925 m. „išparceliavus“ Parčiausko dvarą. Aplink dvarą kažkada buvo gražus parkas su gražia liepų alėja, kurios dalis yra išlikusi iki šių dienų.

Dėl vaizdingų apylinkių Lapiai vadinami mažąja Lietuvos Šveicarija.

Lapių apylinkės išsidėsčiusios patogioje geografinėje vietoje tiek gamtiniu, tiek ir susisiekimo atžvilgiais.

Pietrytiniu kaimo pakraščiu teka Minijos intakas stačiaskardėŽvelsa, rytiniu – Žvelsos intakas Trumpės upelis, vakarinį kaimo pakraštį rėmina Minijos senslėnio kraštovaizdžio draustinis, iš šiaurės – Greičiūnų tvenkinys. Dešiniajame Žvelsos krante stūkso legendomis apipintas Lapių piliakalnis, vadinamas Pilale. Tai – archeologinis paminklas, apie jį žmonės kuria sakmes ir padavimus.1slide

Žvelsa įteka į didžiausią Žemaitijos upę – Miniją, kuri gražiais vingiais apjuosia Lapių kaimą ir aplink jį esančias gyvenvietes (Rudaičius, Žvelsėnus, Utrius, Pažvelsį, Pikteikius, Greičiūnus). Paminijy išsibarstęs Žvelsėnų kaimelis yra pripažintas etnografiniu. Rudaitiškiai didžiuojasi Lietuvoje žinomu žirgynu. Pažvelsio kaime gimė poetas Butkų Juzė. Šiame kaime taip pat gyveno ir kūrė liaudies meistras Jonas Jucys, kurio padarytas koplytėles ir koplytstulpius turėjo beveik kiekvienas kiemas.

Taip pat prie Žvelsos upelio, tiktai Lapiuose, gražiojoje dauboje, glaudžiasi Lakštingalų slėnis, kuriame vyksta įvairios šventės. Vaizdingoje vietoje lapiškiai mėgsta rengti svarbiausias metų šventes. Nemažai vietinių į slėnį pavasarį užklysta pasirinkti žibučių, vėliau - lapinių česnakų, o pavasariui įsibėgėjus - pasimėgauti nuo žydinčių ievų sklindančiu aromatu.

Kaime saugomi trys kultūros paveldo objektai - Lapių piliakalnis, Švč. M.Marijos Sopulingosios skulptūra, esanti L.Jankauskienės sodyboje bei koplytstulpis su Šv. Jurgio skulptūra.

Lapiuose sparčiai vystomas ir kaimo turizmo verslas: yra kaimiškų pirčių, sodybų, vasarą galima nuomoti baidares ir plaukioti Minijos upe.

Dabar Lapių kaime gyvena ir žinomi žmonės Lietuvoje: menininkai Eugenija ir Vytautas Karčiauskai, buvęs karo atašė, anglas DeividHolliday.

1918 m. dvaro pastate buvo įkurta pradinė mokykla, dabar - Lapių pagrindinė mokykla. Lapių kaime veikia dvi parduotuvės, yra biblioteka, kultūros namai, medicinos punktas, paštas, lentpjūvė, veikia mokyklos kraštotyros muziejus, bendruomenės centras, medicinos punktas.

Iš viso Lapių bendruomenės kaimuose gyvena 778 žmonės (577 suaugę ir 201 jauni ar vaikai). Lapių bendruomenės centro teritorija užima 3658,90 ha žemės.

Per kaimą driekiasi rajoninis kelias (Nr.2222) iš Kartenos, kuris tęsiasi iki magistralinio kelio Klaipėda-Vilnius (E85). Asfaltuota tik šio kelio dalis vedanti nuo Lapių iki automagistralės. Lapius su Kartena jungia žvyrkelis.

Draugai

1417677893logo2logoCaptureCapturekvezaiciai

Foto akimirkos