Prisijunk prie mūsų!

Utrių kalnas

11896883 10206407113168302 641757440 n

Trečiadienis, 20 balandžio 2022 08:54

Sniegas pavasarį: Lapių vaikai išmoko slidinėti ir varžėsi uždaroje sniego arenoje Druskininkuose

Lapių bendruomenės vystomas Utrių kalno slidinėjimo trasos projektas  teikia apčiuopiamą naudą bendruomenės vaikams

Lapių pagrindinės mokyklos mokiniai dar žiemą, du kartus per savaitę, vietoj įprastų fizinio lavinimo pamokų,  mokykliniu autobusiuku važiuodavo ant Utrių kalno ir nemokamai mokėsi čiuožti slidėmis ir snieglentėmis. Vaikams buvo parūpinta reikalinga jų dydžio apranga, šalmai, apsaugos, lazdos, slidės ir snieglentės. Du profesionalūs instruktoriai slidinėjimo trasoje mokė vaikus žiemos sporto pradmenų.

Bendradarbiavo visi

Keturiose pradedančiųjų čiuožti grupėse slidinėti išmoko 30 vaikų. 15 vaikų pasirinko mokytis čiuožti kalnų slidėmis, kiti 15 - snieglentėmis.  

Progą tobulėti Lapių bendruomenės vaikai gavo bendruomenei pasirašius bendradarbiavimo sutartį, vykdant Sporto rėmimo fondo projektą „Vaikų ir jaunimo aktyvumo skatinimas slidinėjant kalnų slidėmis ir snieglentėmis”.

Projekto tikslas – vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo, užimtumo ir tarpusavio bendravimo skatinimas siekiant išmokti saugiai slidinėti.

Projekto vykdytojai iš Druskininkų į Utrius atvežė slidinėjimo įrangą, paskyrė instruktorius, o Lapių bendruomenė prisidėjo keltuvais ir trūkstama įranga, skyrė darbuotoją trasos priežiūrai ne darbo laiku. Lapių pagrindinė mokykla geranoriškai bendradarbiavo, kad projektas būtų vykdomas sklandžiai.

Sniegas pavasarį

Išmokę slidėmis ar snieglentėmis skrieti nuo kalno, visi projekte dalyvavę vaikai buvo apdovanoti kelione į Druskininkų „Snow Areną“.

Kelionės išlaidas iš dalies padengė Lapių bendruomenė, galėjusi prisidėti iš slidinėjimo trasoje uždirbtų pinigų. Kitą dalį skyrė Lapių pagrindinė mokykla.

Vaikai nekantravo pamatyti sniego areną, kurioje kasmet treniruojasi Pekino žiemos olimpinių žaidynių medalininkė, 26 metų slovakė Petra Vlhova. Olimpinį aukso medalį slovakė pelnė slalomo varžybose.

Druskininkų “Snow arena” - vienintelis visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. Čia veikia 2 uždaros kalnų slidinėjimo ir atviros lauko trasos. Kompleksas yra vienas didžiausių visoje Europoje, bendras trasų ilgis – daugiau kaip 1100 m, plotis – iki 50 m, o aukščio skirtumas sudaro 65, 65 m. Komplekse taip pat įrengta 150 m ilgio pradedančiųjų trasa bei 640 m lauko trasa, veikianti šaltuoju metų sezonu.

Čia ir vyko projekto finalinės varžybos ir uždarymo šventė.

Projekto metu įgytus slidinėjimo įgūdžius Lapių vaikai galėjo patikrinti azartiškose varžybose, kuriose buvo apdovanotas kiekvienas vaikas. Diplomai ir medaliai pradžiugino lapiškius.

Po poros valandų pramogų ant sniego, uždarymo šventėje vaikai džiaugėsi įteiktais apdovanojimais ir vaišėmis - picomis bei tortu.

Siekia populiarinti

Kaip “Gargždai United” sakė Druskininkų „Snow arena“ už sportininkų grupes atsakingas sporto vadybininkas  Artūras Bikulč, vykdant šį projektą, buvo siekiama populiarinti žiemos sportą ir mokyti vaikus slidinėti visoje šalyje, kur yra tinkamos sąlygos.

“Siekiame, kad Lietuvoje vaikai kuo daugiau slidinėtų, kad būtų kuriami sporto būreliai, regionuose dirbtų profesionalūs treneriai, - sakė jis. - Kol kas atrodo, kad projektas pasiteisino, vaikai noriai jame dalyvavo, per treniruotes išmoko pradmenų, galės slidinėti savarankiškai. Turime tikslą tęsti šią veiklą: teiksime paraišką ir sieksime finansavimo darsyk. Galbūt šįsyk įtrauksime ir Klaipėdos vaikus. Utrius šiemet buvo lengva pasirinkti, nes sužinojome, kad šalia veikia mokykla - paprasta organizuoti,”- teigė A.Bikulč.

Viso projekto metu slidinėti išmoks iki 600 vaikų Druskininkuose, Vilniuje, Anykščiuose, Ignalinoje ir Klaipėdos rajone.

 Projektas („Vaikų ir jaunimo aktyvumo skatinimas slidinėjant kalnų slidėmis ir snieglentėmis (SRF-FAV-2020-1-0127 / SIĮ)”) bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis“.

 Apsilankymas uždaroje sniego arenoje Druskininkuose Lapių mokyklos vaikams padarė didžiulį įspūdį.

 

Fotografijų autorius: Aleksandr Pustovit

 

 

Draugai

1417677893logo2logoCaptureCapturekvezaiciai

Foto akimirkos