1slide 3 4 slide slide2 slide5

Prisijunk prie mūsų!

Utrių kalnas

11896883 10206407113168302 641757440 n

×

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/11
Sekmadienis, 30 rugpjūčio 2015 21:10

Lapių bendruomenės žmonės domisi žolelių galia

Lapių moterys šiemet įgijo daugybę žinių apie įvairių lauko žolelių naudą žmogaus sveikatai. Moterys klausėsi profesionalių paskaitų, pačios rinko augalėlius, džiovino juos, siuvo lininius maišelius ir pakavo paruoštas arbatas.

Tradicinėje Miško šventėje Lapių apylinkėse užaugusių žolelių arbatos jau rado pirmųjų pirkėjų. Žolynų nauda sudomino ir Lapių pagrindinės mokyklos moksleivius, globos grupės vaikus.

Rugpjūtį žolininkė Genovaitė Rauktienė, atvykusi mokyti Lapių bendruomenės moterų, supažindino su turtingu Lietuvos augalų pasauliu. Susitikimo su žolininke dalyviai galėjo pajusti žolelių poveikį kūnui ir sielai, pasimėgauti gamtos kvapais ir pasigėrėti arbatų spalvų bei skonių gama.

Lininius maišelius arbatoms - išdžiovintomsvaistažolėms siuvo ir Lapių pagrindinės mokyklos moksleivės, ir bendruomenės moterys. Tikimasi, kad šios arbatos bus ypač paklausios žiemą, kai vėl pradės veikti Utrių slidinėjimo trasa. Turistams ir aktyvaus poilsio mėgėjams bus siūloma ir įsigyti žolelių ir paragauti kvapnių arbatų.

Socialinė pedagogė Rūta Grišanovienė pasakojo, kad tiek globos grupės vaikai, tiek Lapių bendruomenės centro narės džiaugėsi žolininkės G.Rauktienės pasakojimais apie augalų galias.

„Lapių kultūros namuose kartu su Lapių bendruomenės moterimis smalsiai klausėmės žolininkės Genovaitės pasakojimo. Žolininkė gyveno šalia miškų. Jos vaikystėje nei vaistai, nei juolab vaistinės nebuvo prieinami taip lengvai, kaip šiandien. Daugelis ligų buvo gydoma natūraliais būdais. Visi reikalingi vaistai buvo surenkami pievoje, miške. Žolelėmis domėjosi ir jas naudojo jos mama. Genovaitė kartu su mama eidavo į pievas, miškus, rinkdavo augalus, tad didžiąją dalį augalų pažino nuo pat mažens. Taip ir prasidėjo žolininkės draugystė su žolynais, į ją įsitraukė ir vyras, ir vaikai, ir anūkai, - prisiminė žolininkės pasakojimą R.Grišanovienė. – Žolininkės šeima nevartoja vaistų, anūkai nėra gavę antibiotikų. Patikėjome, kad protingai laikantis gamtos dėsnių, galima puikiai išsiversti be vadinamosios vaistų chemijos. Iš vaistažolių galima gauti visas reikalingas medžiagas ir vitaminus.“

Žolininkė lapiškiams išsamiai papasakojo apie šias vaistines žoles: vingiorykštę, kraujažolę, dirvinį asiūklį, rugiagėlę, dilgėlę, bitkrėslę, pelynus, suktažolę, mėtą, raudonėlį, juozažolę, raktažolę, jonažolę.

Sužinoję apie vaistinių žolelių vartojimą ir poveikį, kartu su žolininke, mokymų dalyvės vaikščiojo po Lapių apylinkes ir rinko arbatai reikalingus ingredientus: liepžiedžius, jonažoles, raudonuosius dobilus, čiobrelius, gauromečius.

Pasak socialinės pedagogės R.Grišanovienės, sugrįžę į bendrabučio kiemą, išvirę arbatos ir degustuodami jos skonį, visi patikėjo, jog ši arbata gerins nuotaiką, o visi jos ragavę bus linksmi ir energingi .

Vėliau grupės vaikai kūrė lankstinuką „Gydykimės vaistiniais augalais“. Lapių bendruomenės centro moterys taip pat ėmėsi darbo – džiovino žolynus, rengė informaciją apie naudingas kiekvienos arbatos savybes, kūrė etiketes, siuvo lininius maišiukus ir į stilingas, natūraliais pakuotes dėjo kvapnias, toli nuo miesto ir kelių gamtos užaugintas, pavėsyje natūraliai išdžiovintas žoleles.

Elena Kundrotienė

Paveikslėlių galerija

{gallery}11{/gallery}

Draugai

1417677893logo2logoCaptureCapturekvezaiciai

Foto akimirkos