1slide 3 4 slide slide2 slide5

Prisijunk prie mūsų!

Utrių kalnas

11896883 10206407113168302 641757440 n

×

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/34
Antradienis, 30 rugpjūčio 2016 07:07

17-oji Miško šventė – kaimynystės tema

 

Žolinių išvakarėse lapiškiai tradiciškai smagiai paminėjo jau 17-ąją Miško šventę. Vaizdingoje Žvelsos pakrantėje, Lakštingalų slėnyje rinkosi Lapių ir aplinkinių kaimų gyventojai, daugelis sulaukė svečių, specialiai šventei į namus sugrįžo kituose miestuose gyvenantys buvę lapiškiai.

Visus metus laukiamą Miško šventę surengė Lapių bendruomenės centro nariai kartu su Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus kolektyvu. Ruošiantis šventei lapiškiai net kelis kartus buvo kviečiami į talką – slėniui sutvakyti ir papuošti.

Kad šventė būtų dar įdomesnė ir spalvingesnė, o tradicijos tęsiamos, prie jos rengimo prisidėjo ir Žemės ūkio ministerija. Lapių bendruomenės centras teikė paraišką programai Parama kaimo bendruomenėms. Tradicinei šventei surengti ŽŪM skyrė 1 500 eurų paramą. Šios lėšos buvo panaudotos scenos, įgarsinimo ir apšvietimo aparatūros, scenos dekoracijų nuomai bei renginio dalyvių maitinimui, kanceliarinėms išlaidoms.

Šventės rytą Lapių kaimą teatralizuotai budino Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus kolektyvas, suorganizavęs teatralizuotą kaimo gyventojų žadinimą ir kvietimą dalyvauti renginyje. Lapiškiams įspūdį padarė Lapių pagrindinės mokyklos vaikai, išmokę vaikščioti kojūkais ir įsilieję į šventinę budinimo eiseną.

Oficialiai šventė prasidėjo Mišiomis mokyklos sode, kurias aukojo Vėžaičių parapijos klebonas Viktoras Daujotis, pašventinęs tikinčiųjų atsineštus žolynus. Pernai pradėta tradicija laikyti šv.Mišias už kaimą ir jo gyventojus bus tęsiama kasmet.

Visi norintys dieną dalyvavo krepšinio, tinklinio, futbolo  ir smiginio varžybose, vykusiose mokyklos stadione.

Po iškilimino šventės atidarymo , kai aidint plojimams į dangų plėvesuoti pakelta Lapių bendruomenės centro  vėliava,  Miško šventės vedėjai Virginija Smirnova, Algirdas Skuodas ir Karolis Pronckus žemaitiškai rokuodamiesi atkūrė kaimo dvasią ir paskelbė šventės temą – talka kaimynystėje. Į Lakštingalų slėnį buvo atgabenta kupeta malkų, o svečiai ir vietiniai šventės dalyviai buvo kviečiami pademonstruoti savo įgūdžius kapojant malkas.  Netgi buvo surengtos malkų kapojimo varžybos.

Šiemet bendruomenės nario Povilo Slušnio siūlymu atgaivinta tradicija apdovanoti grožį puoselėjančių sodybų šeimininkus. Komisija įvertino naujoviškiau, išradingiau tvarkomą aplinką, pokyčius sodybose. Prizai įteikti lapiškėms Laimai Jankauskienei, Juditai Striaukienei, rudaitiškei Janinai Urbonienei ir dar 12 gražių sodybų šeimininkams .

Renginyje pagerbti ir apdovanoti ir tie šventės dalyviai, kurie tėvų yra pavadinti gėlių ir medžių pavadinimus žyminčiais vardais.

Slėnio pakraštyje įsitaisę medžiotojų ir žvejų klubo „Žvelsa“ nariai ant laužo virė savo firminę „Miško“ sriubą, kvietė ja vaišintis, o už sriubą surinktas aukas skyrė vaikų globos grupės vaikams.

Į šventę vakare susirinkusius lapiškius linksmino Lapių pagrindinės mokyklos šokėjai Inesa ir Haroldas bei kiti Lapių pagrindinės mokyklos mokiniai, taip pat ir „Dejavu“ iš Girininkų, Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus ansamblis „Trumpė“. Nuotaikingų dainų popuri šventės dalyviams atliko ir dainininkė Vitalija Katunskytė, o į šokių aikštelę sukvietė Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus „Žvelsos“ medžiotojų trio atliekami šlageriai  bei Veiviržėnų mišraus vokalinio ansamblio „Viržis“ dainos.

Į vasaros nakties padangę tradiciškai buvo paleisti šviečiantys žibintai. Šiemet jų buvo septyniolika - tiek, kiek metų tęsiama tradicija Lapiuose rengti Miško šventę.

Lėšas projektui tradicinė „Miško šventė“ įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

 

 

Paveikslėlių galerija

{gallery}34{/gallery}

Draugai

1417677893logo2logoCaptureCapturekvezaiciai

Foto akimirkos