1slide 3 4 slide slide2 slide5

Prisijunk prie mūsų!

Utrių kalnas

11896883 10206407113168302 641757440 n

×

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/104
Penktadienis, 20 rugsėjo 2019 07:13

Lapiškiai dvi dienas keliavo po Gardiną

Ankstyvą rugsėjo septintosios rytą 30 Lapių bendruomenės narių pasiryžo keliauti į kaimyninę šalį Baltarusiją. Mūsų tikslas buvo aplankyti Gardiną, susipažinti su Baltarusijos dabartimi, istorija, kultūriniu paveldu. Kelionės pradžia nuo Lapių iki Raigardo pasienio ruožo. Kur mūsų nuostabai buvo labai tvarkingai patikrinti dokumentai ir užtrukus tik vieną valandą, pervažiavę abi sienas su gerais palinkėjimais, atsidūrėme Baltarusijos teritorijoje. Gardine, kuris šiandien vadinamas Baltarusijos atgimimo sostine, mus pasitiko rusakalbė gidė ir su ja keliavome po visą miestą tiek autobusu, tiek pėsčiomis. Kartais atrodė, kad vis sukame ratais, bet kitą dieną visiems buvo aišku, kad taip pavyko mus labai gerai supažindinti su miestu, jo išsidėstymu ir įžymybėmis. Pamatėme ir aplankėme Gardino teatro pastatą, XII a. Koložos cerkvę, senosios Vytauto pilies griuvėsius, Gardino Naująją pilį. Lankėmės naujai įkurtame Gardino miesto muziejuje, kuriame stebėjomės vieno meistro per 14 metų atkurtu miesto maketu su garsiniu istorijos pristatymu. Ragavome tradicinius baltarusiškus patiekalus. Smagiai leidome laisvą laiką, vaikščiodami po Gardino senamiestį, dar kartą įsitikindami, kad baltarusiai turi kuo didžiuotis.

Antrą dieną plaukėme laivu po Augustavo kanalą, grožėjomės Gardino miesto apylinkėmis, ragavome tradicinių baltarusiškų blynų. Aplankėme muziejų „Pisanka“, kuriame sužinojome apie baltarusiškų dekoratyvinių kiaušinių marginimą ir kitas kultūrines tradicijas.

Dviejų dienų kelionė po Baltarusijos žemę baigėsi, o mes patenkinti ir linksmi, grįžome į Lapius. Visur gerai, bet namuose geriausia.

Paveikslėlių galerija

{gallery}104{/gallery}

Draugai

1417677893logo2logoCaptureCapturekvezaiciai

Foto akimirkos